| Chicet a întrebat:

Am un Galaxy S3 Model: sgh-i747 at&t model SUA. Avea android 4.3 si am vrut sa fac downgrade. Din greseala am pus android pentru alt model de sgh. Acum telefonul nu se mai deschide si nu intra nici in modul download. A mai patin cineva asa ceva? Ce poate avea?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Hmm trebuie sa-i dai un hard reset, si pus din nou androidul pe el.
http://www.tsar3000.com/....../index.php

| hp8510p a răspuns (pentru Jipa95):

I-a facut hard brick! Telefonul nu mai da semne de viata

| hp8510p a răspuns (pentru Jipa95):

Http://www.tocmai.ro/......38251.html Iei un Jig si il bagi in mufa telefonului cand este inchis.In 5 secunde iti pune telefonul in download mode.Asta e singura posibilitate de a readuce telefonul la viata.

| hp8510p a răspuns:

De ce nu ai cautat pe net informatii despre downgrade? Este mai complicat sa faci downgrade si in plus este pe at&t care are bootloader blocat.Trebuia sa deblochezi bootloaderul si apoi sa faci downgrade