| Geanny_Marius_1999 a întrebat:

Salut! Am un IPhone 12 pro max. Îmi funcționează datele mobile, pot sa trimit și sa primesc sms, dar nu pot suna sau primi apeluri. Telefonul este cumpărat din Germania. Aceasta problema este doar cu cartela de România, cu cea de Germania este totul în regulă. Cartela de România merge, de asemenea, in alt telefon. Am încercat resetare din fabrica și reset conexiune celulara. Ma poate ajuta cineva? Dau fundă.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, este codat pe cartela de Germania, trebuie sa il duci la un service Gsm unde ei il vor decoda contracost desigur, mergi marti cu el ca pana marti este inchis inclusiv luni este inchis peste tot

| depression17 a răspuns:

Chiar a fost nevoie sa te lauzi ca ai iphone cumparat din banii parintilor cel mai probabil, voi copii de 16 ani nu v-ati putea cumpara singuri nici o acadea