| Marmureanu_Stefan_1995 a întrebat:

Am un iphone 3g, ios 4.2.1 (firmware modem 06.15.00)
Problema sta in felul urmator :poate am sters cv dar de la o vreme nu imi mai apare pe home screen iconita de la Mail si nici cand intru in settings nu mi-a pare nici acolo Mail,Calendar, Contacte. Cum fac sa imi apare inapoi?
Funda. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

1. In homescreen intri la browser-ul (din fata de tot, inaintea tutoror iconitelor)
2.Cauti Mail, si dai pe el.(In celalalte cazuri cauti : Contacte, Calendar > pe rand).
3.Inchizi mail dand pe butonul home.
4. Dai de doua ori rapide pe butonul home si acolo vei gasi deschis Mail
5. Tinand apasat pe mail il tragi pana pe homescreen.
6.Repeti aceste lucruri cu Calendar si Contacte
DACA NU ITI FUNCTIONEAZA ASA:
Daca are jailbreak, este foarte posibil sa ii fi sters ceva. Eu patisem cu un iPhone 4 ca stersesem ceva in el (avand jailbreak, daca nu ai jailbreak nu poti intra in telefon prin SSHH ca sa stergi chestii din sistem) si mi se vedeau pozele ciudat, dar n-am avut incotro decat sa il restaurez. Eu iti sugerez sa il restaurezi, sunt aplicatii ca si mybackup contacts ca sa iti salvezi contactele (ti le trimite pe mail, si dupa ce ai telefonul restaurat doar dai pe mail ala cu contactele, si ti se descarca iar in telefon). Pentru poze intri in iTunes si le salvezi pe toate, SAU mai bine fa o copie de securitate in iTunes (prin care se salveaza muzica, notitele...), dar ATENTIE ti se vor sterge mesajele. Daca ai jailbreak, instaleaza-ti iFile (in iPhone) si Winscp in pc si intra in ruta var/Mobile/Library/SMS, acolo iti poti copia sms. dnb sau cevad e genul, il salvezi in calculator si gata.

| Marmureanu_Stefan_1995 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Nu am inteles la primul pas. in home screen si dupa intru la safari (browser)? nu am inteles acolo.