| Dorrel19 a întrebat:

Salut am un iphone 4s când lam cumpărat a fost codat pe Orange romania.l-am decodat si il folosesc de 4 luni de ceva timp imi cere sa îi actualizez ios-ul. Intrebarea mea este Daca il dau act. Se va coda la loc?

2 răspunsuri:
| Evelinmariaa a răspuns:

Eu am iPhone, de asta iti spun. Atunci cand actualizezi cu un nou IOS, primesti lucruri noi pentru telefon. Daca tu ți-ai decodat telefonul nu are cum sa ți-l blocheze inapoi. Nu are nicio legătura

| IlieFloryn1992 a răspuns:

Da isi va sterge oarecum unele setari si probabil si decodarea, eu am un 5s decodat de vreo 2 luni l-am actualizat si nu s-a intamplat mare lucru la performanta si nu s-a 'codat' la loc.