| OnNE24 a întrebat:

Salut! Am un iphone pe care l-am resetat si din greseala am uitat parola de la icloud. Am dus telefonul intr-un gsm alaturi de factura de la achizitionarea telefonului, am completat un formular si mi s-a spus sa astept cateva zile. Cam cat dureaza tot procesul? Dupa ce imi dau cei de la Apple email ce e de facut? Ca nu mi s-a explicat nimic, mi s-a spus doar sa astept.

3 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Dupa ce ati completat formularul si ati trimis telefonul impreuna cu factura de achizitie catre Apple, veti primi un email de confirmare pentru recuperarea contului iCloud. Acest proces poate dura intre cateva ore si cateva zile, in functie de cat de completati formularul si de cat de bine pregatiti telefonul pentru procesul de recuperare. Dupa ce primiti email-ul de confirmare, veti fi indrumat catre pasii urmatori care sunt necesari pentru a va recupera contul

| OnNE24 explică (pentru DjSannan):

Nu m-au pus sa trimit telefonul. Mi-au spus doar sa le spun ceva de pe factura, am raspuns la niste intrebari si mi s-a spus sa astept cateva zile si sa nu folosesc telefonul. Faza e ca au trecut cam 7 zile si mi s-a parut mult

| DjSannan a răspuns (pentru OnNE24):

Daca au trecut 7 zile si nu ai primit niciun raspuns, ar fi bine sa contactezi Apple Support pentru a verifica ce se intampla cu procesul. Ei ar trebui sa fie in masura sa-ti ofere informatii despre ce se intampla cu resetarea parolei si ce mai trebuie sa faci