| Edyjuhguhg a întrebat:

Salut, am un iphone si Sănătatea baterieri este de 67% dar el se incarca plin si tine normal jumatate de zi, trebuie schimbata bateria?

Răspuns Câştigător
| ioan452 a răspuns:

Da, trebuie schimbată. Apple recomanda ca atunci când sănătatea bateriei este sub 80% sa fie înlocuită. Eu îți recomand sa o înlocuiești mai ales dacă ii 67%, o sa țină foarte putin bateria.

1 răspuns:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Asa cum zicea colegul, daca procentul bateriei scade sub 80%, ea trebuie inlocuita. Sunt cazuri in care se poate si umfla in telefon daca-l incarci prea des. Deci nu e de gluma cu un asa defect.
Mergi la un service, inlocuirea bateriei se face in general pe loc.
Ai mai jos niste linkuri:

https://www.mobitel.ro/baterie-iphone-7-7-plus