| Stefanutz_Andrei_1996 a întrebat:

Am un LG GT540 si nu reusesc sa imi fac cont pe el. Cand incerc sa imi fac imi spune asa "This could be a temporary problem or your sim card may not be provisioned for data service. Please try again when you are connected. IF it continues, call Customer Care." Am incercat si alte cartele sim si degeaba, imi spune la fel.e telefonul de vina sau ce anume trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg.Ce cont? Detalii.

| Stefanutz_Andrei_1996 explică (pentru darrio2007):

Google account, adica eu nu pot intra pe android market ca imi cere sa am cont si nu pot accesa toate aplicatiile pe care le are telefonul tot din cauza asta

| darrio2007 a răspuns (pentru Stefanutz_Andrei_1996):

Da.Am banuit.Fa-ti cont pe Google.Si mie mi-a cerut asta prima data dupa ce am cumparat telefonul. Apoi nu iti mai cere cont.

| Stefanutz_Andrei_1996 explică (pentru darrio2007):

Am cont, dar nu merge sa intru pe el

| darrio2007 a răspuns (pentru Stefanutz_Andrei_1996):

Stiam ca nu poti accesa Google Play(Magazin Play)daca nu ai cont Google dar ca din acest motiv nu poti deschide nici aplicatiile din telefon asta nu am mai auzit.