| neacsumihai2009 a întrebat:

Salut
am un lumia 800 iar cand apelez pe cineva sau cand sunt apelat, ecranul mi se opreste, si apoi doar dupa ce termin apelul, imi revine
are cineva vreo idee privind aceasta problema?
dau tot ce vreti voi

3 răspunsuri:
| SheWasHere a răspuns:

Fiind un smartphone, se blochează automat atunci cand il duci la ureche in timpul unui apel. Se deblochează singur cand il indepartezi.
Deci nu e nimic in neregulă cu telefonul tau, asa ca nu iti face griji.

| neacsumihai2009 explică (pentru SheWasHere):

Ideea e ca atunci cand nu il tin la ureche, adopta comportamentul de care vorbesti tu

| SheWasHere a răspuns (pentru neacsumihai2009):

Incearca sa apesi pe butonul de deblocare in timpul conversației, de intampla ceva?
Iar daca nu, verifica setarile. Este posibil sa se blocheze automat in timpul unui apel din cauza unor configuratii necorespunzătoare.