| BezeaToxica a întrebat:

Am un Nokia Asha 302 la care nu stiu de ce nu imi mai merge tastatura sad.Pur si simplu nu mai merge.Ascultam muzica in casti si apoi s-a stins si cand l-am aprins nu mai mergea nici o tasta. Ciudat este ca fratele meu mai mic a vrut sa vada ca este ceasul si la inchis si deschis(telefonul) de cateva ori, si dupa aia a mers...dar dupa ce s-a terminat bateria a 2-a zi tot nu mergea...

Ce sa fac? Are vreo legatura bateria? Ori cum trebuie sa o schimb ca ma tine 1 zi fara sa umblu pe el...si inainte ma tine 2 saptamani sad. Daca schimb bateria va merge?

1 răspuns:
| OrangeFga a răspuns:

Ma gadesc ca telefonul are probleme de tip software, telefonul a suportat socuri, apa, caldura excesiva? atunci este o problema tehnica.Nu-ti recomand sa l repari, cei de la GSM-uri fac,, scheme,, in asa fel incat peste putin timp sa ti se strice