| Bogdan151 a întrebat:

Salut, am un laptop Acer, am vărsat intr-o seară din greșeală putină bere pe el, (laptopul era deschis) s-a stins imediat, doar dupa vreo ora s-a aprins dar nu ii mergea nici tastatura nici mouse, a doua zi dimineață mergea tastatura bine, si mouse-ul nu mergea, mai spre seara si-a revenit mouse-ul a mers bine, dar din a 3a zi iar nu mergea, si are 3 zile de cand nu mai merge doar mouse-ul. Ce aș putea sa ii fac? Mai merge reparat cumva sa functioneze mouse-ul? Multumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste alt mouse, exterior, conectat prin USB.

| Bogdan151 explică (pentru Bula):

Nu merge nici alt mouse!

| ChimChim1 a răspuns:

Ca sa stii pe viitor cand versi in laptop lichide trebuie sa scoti imediat bateria si apoi il intorci ca sa se scurga si sa se usuce. Eu asa am salvat laptopul la fel si niste cunostinte. Acum nu stiu ce poti face in afara de al duce la reparat...