| NonZarek a întrebat:

Am un p20 lite de o luna și l-am scăpat pe jos, iar ecranul in coltul din stânga s-a fisurat, nu foarte tare, dar e o fisura și as vrea sa dispară.

Întrebarea este, mai am șanse sa profit de garanția de 2 ani? Dacă schimb tot display-ul cu unul nou întrun service autorizat? Sau chiar în serviceul altex dacă cumva au service?
(da de la altex e cumpărat)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Garantia nu acopera sparturile sau fisurile ecranului sau ale carcasei, ci circuitele electronice din interior.

| eusuntcipi a răspuns:

Nu mai prea ai sanse daca l-ai scapat pe jos. De garantie poti profita doar daca are produsul probleme tehnice. Totusi poti incerca, dar nu prea cred ca vor face nimic pentru tine gratis.