| Catalinlupu23 a întrebat:

Salut, am un p20 pro si l-am scapat pe jos si s-a bulit tot ecranul si m-am gandit sa-l fac eu si am vazut pe net ca este scump, cel original 770 lei face aproape tot pretul telefonului la mana a doua. Am vazut si unele care nu sunt originale si daca as da comanda de unul sa nu vina stricat si dupa sa nu mai pot sa-l returnez.
Merita sa-l mai fac?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa il faci tu? Te pricepi sa schimbi display ul sau cum, si sa presupune m ca sti sa il schimbi, displayul in sine costă destul de mult ca trebuie comandat, deci cel mai bine daca nu vrei sa il repari vinde l pentru piese.

| Mirel4412 a răspuns:

Dar oricum nu o sa ti-l ia nimeni spart si o sa pierzi toti banii, cauta pe olx piesa de la alt telefon si poate o gasesti mai ieftina, cu minim 1500 lei gasesti azi un telefon ok, mai bine il repari, dar oricum te mai tine 1-2 ani si acesta, ca e destul de vechi.

| literallythesamebruh a răspuns:

Modelul P20 Pro folosește un OLED foarte calitativ, deci unul fake nu ar putea atinge performantele acestuia. Mai bine ai mai pune vreo două parale și îți iei un telefon nou.

| NYK4u a răspuns:

Salut, poți încerca sa cumperi un display OEM ( îl găsești la 250ron) nu e ca originalul, dar merge pana îți cumperi alt telefon, mai ales dacă te descurci sa îl schimbi singur.