| Neindemanatul a întrebat:

Am un s9+ si i-am zgariat ecranul,nu e o zgarietura mare, doar ca fara folie se vede si ma enerveaza din punct de vedere estetic. Stie cineva cum o pot*masca*? Ca de scapat de ea n-am cum dupa cum bine stiti.Am citit pe net despre foliile mate.Un link ceva? Multumesc

4 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. O sa se vada cu folia mat. Iti poti schimba sticla, dar din cate stiu la Samsung vine cu tot cu touchscreen. Sau il poti duce la garantie, daca ai platit sa ai garantie daca se sparge.

| Neindemanatul explică (pentru Începătorul988):

Nu e spart, o zgarietura de maxim 1 mm dar se vede gen roz pe ecran, si daca zici de asigurare, au in caz de furt sau daca e spart, nu pentru o zgarietura care nu afecteaza cu nimic.

| Începătorul988 a răspuns (pentru Neindemanatul):

Sparge-l si du-l la garantie. Asta e singura ta sansa pentru a scapa de aceea zgarietura. Orice folie ai aplica pe suprafata telefonului nu o sa te scape de zgarieturile de pe sticla.

| Neindemanatul explică (pentru Începătorul988):

Nu e chiar asa usor, mersi oricum