| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Core Prime si mi se aude doar pe casti, pe difuzor nu.Care ar putea fi problema? Am montat alt difuzor pe el si face la fel.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil e defecta mufa mama, pentru casti SAU circuitul intre mufa si difuzor.
Cu un aparat de masura (Ohm metru) si nu numai se poate depista cu usurinta.

| ShAwDoRneYTheReal a răspuns:

Deschide-l si vezi daca are ceva mizerie prin el. Poate il duci sa il cureti daca chiar vrei

| anonim_4396 explică (pentru ShAwDoRneYTheReal):

Am fost cu el la service si mi-a spus ca e de vina mufa telefonului unde intra castile dar de ce face asa si cu celalalt difuzor? Ca ala e nou.