| DanRosu a întrebat:

Salut.am un Samsung galaxy s plus.am net pe cartela de la cosmote insa merge foarte greu...am avut un Nokia e5-00 si pe el mergea bine netul.(tot de la cosmote, aceeasi extraoptiune).
Cand sunt conectat cu wireless-ul merge bine.
Ce sa ii fac? aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Probabil că foloseşte conexiunea GPRS/EDGE în loc să folosească 2/3G.

Să vezi în setările de net să fie activată ( "deschisă" ) conexiunea 3G.

| DanRosu explică (pentru bursuc001):

Nu am gasit nimic de genul "3g"

| bursuc001 a răspuns (pentru DanRosu):

Vezi şi Manualul ( poate te ajută să faci setarea pe conexiune 3G ) la linkul :
http://downloadcenter.samsung.com/......Screen.pdf

Eventual, dacă nu reuşeşti, atunci REFĂ setările de internet :
http://www.cosmote.ro/ro/serviceinstructions.aspx?cid=18379&ns=-10000

| DanRosu explică (pentru bursuc001):

Tot la fel merge straight face

| bursuc001 a răspuns (pentru DanRosu):

Atunci NU ştiu ce ar putea avea, eventual du-l la un Service...

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| moller1234 a răspuns:

Probabil trebuie sa refaci setarile multimedia/internet ale telefonului. selecteaza "setari automate" din meniu (la Orange mi se pare ca ii zice self care *100# )