| Ilea_Toma_Cristian_1993 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S4 si de cateva luni am ceva probleme cu el. Cand ii scade bateria sub 15 la suta nu mai imi citeste simul. Nu mai pot da telefoane, se blocheaza si ramane asa pana ii dau restart. Ori imi spune: "Cartela sim a fost scoasa. Reporniti telefonul." ori nu mai pot efectua niciun apel, nu ma mai poate suna nimeni desi imi apare ca as avea semnal si daca incerc sa efectuez un apel se blocheaza pana ii dau restart. Mentionez ca mi se intampla doar cand are bateria scazuta si ca i-am dat si resoftare de vreo 2 saptamani, dar am aceeasi problema. Nicio schimbare. Altfel telefonul merge bine si se misca repede. Nu mi se blochează deloc cu exceptia acestei probleme care apare cand nu mai am baterie. Am android 4.4.2 pe el proaspat resoftat si instalat.

1 răspuns:
| UnBaiat439 a răspuns:

Nu are cumva vreun mod prin care cand e sub 15%(daca tu zici ca atata e) sa piarda semnalul sim pentru a economisi energia la maxim?