| Cristian_George_1998 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s4 si se incalzeste foarte tare pe spate, in special pe fata pe sticla, doar cand stau pe whatsapp sau ma uit pe net. Ce pot face?

14 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Donwloadeaza aplicatia Clean Up, si da-i sa-ti raceasca bateria. Si mie imi face la fel S4.

| iSwag a răspuns:

Scuze, nu ma pricep la telefoane, dar tu intelegi ce ai scris?

"SE INCALZESTE FOARTE TARE PE SPATE, IN SPECIAL PE FATA"? rolling on the floor)

| Cristian_George_1998 explică (pentru iSwag):

Si daca am scris eu gresit, scrie tu cum ar fi trebuit sa scriu

| iSwag a răspuns (pentru Cristian_George_1998):

Se incalzeste atat pe fata, cat si pe spate.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Ignora mesajele rautacioase.
Sa inteleg ca telefonul tau se incinge fara sa ii suprasoliciti procesorul.
Vreau sa stiu 2 lucruri:
1. Telefonul a fost achizitionat de tine personal?
2. Inca este in garantie?

Raspunde la intrebari si iti voi da cateva sfaturi utile.

| Cristian_George_1998 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Este achizitionat de tata la mana a 2a si da, mai are garantie vreo 6 luni. L-am cumparat pe asta pentru ca telefonul cel vechi e la garantie si a zis sa nu ma mai chinui cu el. Nu prea vreau sa-l duc si pe asta la garantie. Asta in ultima faza daca e

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru Cristian_George_1998):

Atunci cand telefoanele se incing este ori o problema de la placa de baza ori are legatura cu faptul ca il ti pe un material ce nu permite telefonului sa respire.
Daca doresti sa rezolvi fara sa il mai duci la garantie, verifica in primul rand daca ti se pare cevaa dubios la el. Respectiv daca are vreun surub lipsa sau vreun semn ca a fost desfacut.

| Cristian_George_1998 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Nu pare sa fi fost desfacut. Am citit pe net ca daca ii scot card-ul de memorie ar trebui sa se rezolve problema. S-a rezolvat partial, se incalzeste dar nu asa de rau

| catafan a răspuns:

Stai fara grija, nu e nici-o problema, temperatura unui telefon poate ajunge si pana la 120 de grade. In cazul in care telefon ajunge la o astfel de temperatura pur si simplu te anunta si se stinge singur. Poti descarca CPU-Z sa vezi temperatura. Din fabrica galaxy s4 se incalzeste asa, deci foloseste-l in continuare fara grija. A si apropo vad aici in comentarii ca trebuie sa descarci aplicatii de racire sau mai stiu eu ce. Nu e nevoie de aceea este telefon sa-l folosesti fara grija nu sa stai sa inchizi aplicatii.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru catafan):

Tu pe ce planeta traiesti? 120 grade?

| catafan a răspuns (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Dacă ai auzit de aceasta planeta fii sigur ca pe aceea trăiesc. Caută pe net si nu te mai c***a pe tine deșteptule. Mai spui ca telefonul trebuie sa respire, atunci sa nu-l mai țină nimeni telefonul in buzunar, dacă se sufoca. Ma întreb cât poți fi de retard sa spui asta?

| YouAreMyWorseNightmare a răspuns:

Nu ai ce face sau daca ai multe instalate recomand un factory reset. Alta posibilitate ar fi multe aplicatii deschise, ai grija, recomand aplicatia cooler master de pe google play, daca nu se raceste nici asa dai factory reset :https://www.androidpit.com/......4-easy-way daca nu merge asa inchidel si apasa in acelasi timp power button ( buton de pornire ), home adica ala din mijloc de pe ecran, volume up ( ca si cum ai da mai tare ) toate pana iti apare un meniu, din meniul ala navigezi cu volume up si down ca sa dai mai sus sau jos zi cu o apasare pe power button selectezi, te duci la wipe data factory reset intri, te duci jos pana la " Yes -- delete all user data " si apesi power button si gata ai dat factory reset, asta doar daca nu merg celelalte variante. Sper ca am fost de ajutor... Funda :)

| CrissTina16 a răspuns:

Pai daca stai mult pe telefon e normal sa se incalzeasca foarte tare. Ar fi bine sa il lasi deoparte cand vezi ca incepe sa se incalzeascahee hee

| andreea0507 a răspuns:

Am si eu Samsung galaxy ace 4 si mai ales la jocuri face asa. Nu as avea nu sfat, dar cand vezi ca se încălzeşte, sa-l laşi deoparte.winking