| FilmeHorror a întrebat:

Salut, am un Samsung S3 Neo, de cateva zile imi apare o eroare cand apas pe butonul din mijloc al telefonului, "Procesul com.android.systemui s-a oprit.", i-am dat si resetare, a mers o zi si pe urma iar imi apare aceasta eroare, stie cineva cum poate fi rezolvata?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| GeorgyGeoClau a răspuns:

Cel mai eficient este sa te duci in Magazin Play, dezinstalezi ultimul update al aplicatiei Google (aia e problema) dupa te duci la setari si dezactivezi actualizarile automate.

| MihaelaCartis a răspuns (pentru GeorgyGeoClau):

Având aceeaşi problemã, am cãutat ore bune pe net soluții. Soluția aceasta a fost singura care m-a "depanat" şi a fost simplã şi uşor de pus în practicã. Sunt încântatã. V-am acordat calificativele binemeritate. Mulțumesc. Mihaela Carțiş

| GeorgyGeoClau a răspuns (pentru MihaelaCartis):

Ma bucur ca ai rezolvat problema!

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Intri pe sammobile.com si descarci un firmware original pentru telefonul tau si ii dai flash cu odin.

Cel mai probabil eroarea respectiva apare de la o incercare de root sau o aplicatie care ti-a corupt ceva fisiere prin systemui.

Un flash cu odin rezolva problema 100%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste telefoane de fite, ia-ti un telefon normal si nu vei mai avea problema asta.

| CentyLox a răspuns:

Am avut aceeași problemă dar s-a rezolvat prin instalarea cyanogenmod caută pe Youtube (Tutoriale how to install cyanogenmod on s3 neo) si vei gasi o gramada

| Anonim357916 a răspuns:

Și eu am pățit la fel și după 2 zile nu a mai apărut