| RecKinul a întrebat:

Salut. Am un smartphone Samsung a10 dual sim şi nu mai pot scoate cartelele din el. Cãnd apãs cu cheiţa se deschide tãvița cât sã o pot agãța cu unghiile dar nu vrea sã iasã complet. Menționez cã pe aceaşi tãvițã se aflã atât cele douã cartele nanosim cât cardul de memorie. Dacã imping tãvița la loc telefonul merge normal. A mai întâmpinat cineva aceastã problemã? Nu este o urgențã dar voiam sã-mi schimb cardul de mrmorie.

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Ori nu apesi perfect vertical, ori o cartela e putin stramba si agata. In al doilea caz, ar trebui sa mergi la un service.

| Irinelp a răspuns:

Poți lua un ac și apasă pe deasupra clapitei cardul sau cartelele, probabil una din astea s-a ridicat putin și agață clăpița.

| RecKinul explică (pentru Irinelp):

Am rezolvat problema intr-un mod original. Am tras forțat cu cherpedinu.