| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un smartphone si e in regula ca peste noapte sa scada cate 1-2 procente din baterie fara a fi utilizat?

Răspuns Câştigător
| WxRo a răspuns:

Chiar si inchis de tot bateria tot scade. Ce este drept intr-un ritm mult mai scazut dar tot se consuma / pierde curentul din ea

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal sa scada bateria, din cauza aplicatiilor care ruleaza pe telefon.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Sunt aplicatii care ruleaza pe el.Doar daca il inchizi posibil sa nu scada deloc.

| darrio2007 a răspuns (pentru WxRo):

De cand ai telefonul? Implicit si bateria?

| WxRo a răspuns (pentru darrio2007):

Chiar si inchis de tot bateria tot scade. Ce este drept intr-un ritm mult mai scazut dar tot se consuma / pierde curentul din ea

Bula
| Bula a răspuns:

Insusi faptul ca este pornit inseamna ca telefonul functioneaza, chiar daca la parametrii reduse (procesorul si restul componentelor electronice), care consuma curent.
Un consum de 1-2% peste noapte este foarte ok, deoarece si cu telefonul oprit acumulatorul se descarca singur, cate 1% la 1-2 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-a virusat satana telefonul.

| AIeXxX a răspuns:

Wow, la mine scad 10-15peste noapte

| Bula a răspuns (pentru AIeXxX):

Asa-i, daca vorbesti noaptea prin blotooth si wi-fi, iar jocurile-s pe "autoplay"...

| AIeXxX a răspuns (pentru Bula):

Mereu cand ma culc imi sting toate aplicatiile, si am dezactivat functia "autoplay", deci nu e de la asta, plus ca nu am jocuri.

| WxRo a răspuns:

Da.este foarte ok. Chiar si cand nu este utilizat el consuma energie.1-2 procente este o valoare ok