| AndresDarie2000 a întrebat:

Cam cât ar încărca o baterie externă de 1200 mAh un smartphone? Adică câte procente ar încărca telefonul?

Răspuns Câştigător
| PineapplePizza a răspuns:

Depinde de cat e bateria telefonului. De asemenea, acel 1200 mAh este estimat la data fabricatiei, datorita uzurii capacitatile reale ale bateriilor scad in mod constant. Imparte 1200mAh la cati mAh are bateria telefonului apoi inmulteste cu 100, atat ar trebui teoretic sa se incarce.

3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Cam 20% dacă e un telefon cât de cât ok.

| AndresDarie2000 explică (pentru VoidEternal):

Abia dacă îmi încarcă 10% din baterie și apoi se aprinde becul roșu ceea ce înseamnă că s-a descărcat bateria externă... Și îl las la încărcat 4 ore. Oricum, bateria e proastă de la început, nu e vorba de uzură sau altceva. Mulțumesc pentru răspuns