| Whatever209 a întrebat:

Am un telefon Huawei p20 și in partea de jos are difuzoarele (difuzorul?) și între ele e mufa pentru încărcător, respectiv pentru căști.
Ideea e ca am impresia ca nu funcționează decât unul dintre difuzoare pentru ca în momentul când îl acopăr pe cel din dreapta, cel din stânga nu se aude. Deci funcționează doar cel din dreapta.
Întrebarea mea e dacă e normala chestia asta sau mi s-a stricat (parțial) difuzorul?

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Acela e unul și al doilea e difuzorul de la partea superioară a telefonului. Cel ce il folosești pentru a asculta pe cel ce te sună, de ex.