| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon J5 2016 iar astăzi l-am scăpat în apă în găleata aia cu mopul. L-am scos în câteva secunde, l-am șters de apă ( nu cu feon-ul ) și l-am pus în niște prosoape de bucătărie cam câteva ore.
În altele bateria și sim-ul, apoi l-am pornit și mergeau toate butoanele dar se încălzea repede la spate. L-am stins și cam atât, întrebarea este, ce-i de făcut, la service sau ce să fac cu el? ( dacă doar să vă bate-ți joc nu comentați, chiar n-ajută )

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i prea nimic de facut in cazul asta, il folosesti pana...nu-l mai folosesti, adica pana nu mai functioneaza. Iar asta, vezi tu, daca esti sau nu ghinionist.
Data viitoare cand ai de spalat pe jos sau mergi la wc, nu-l mai lua cu tine, ca oricum ai mainile ocupate cu alte treburi.

| Strepix a răspuns:

Du-te urgent cu el la service pana nu e prea tarziu ca sunt convins ca ti-l vor repara

| LOVW a răspuns:

Da, și-a revenit, totul e în regulă!

| Docmiau a răspuns:

E mai bine sa il lasi intr-o punga de orez, desfacut in piese, cateva zile. Orezul va absorbi umiditatea din el. E probabil sa faca "masa" undeva si de aceea sa se incalzeasca. La service e risc sa-ti ceara bani pentru inlocuire (ei n-au rabdare sa incerce traditional ci gandesc antreprenorial totul)