| kiransherk a întrebat:

Salut.
Am un telefon j5 2017 luat la abonament.
Mai am 12 luni de platit.

Dar eu vreau sa imi iau un iPhone (nu la abonament) si nu stiu daca va merge sa bag cartela in iphone...adică telefonul cu abonament o sa il dau tatalui.
Dar cartela mea va functiona daca o mut in noul telefon?

Ca nu inteleg cum e cu abonamentul... daca iti iei un telefon la abonament e cumva "legat" de cartelă?

Răspuns Câştigător
| Cutezătorul4k a răspuns:

Telefonul la abonament Nu e "legat" de cartela, poti introduce sim-ul cu abonament in orice telefon

| kiransherk explică (pentru Cutezătorul4k):

Și in continuare eu ce voi plati? Cartela sau telefonul j5 la care mai am abonament 12 luni?

| NepoatuIndian a răspuns (pentru kiransherk):

Tu platesti telefonul in care este inclus si abonamentul cartelei, minutele, internetului s-a.m.d
Tu cand ai luat telefonul ti sa zis ca faci abonament pe cartela in care ai nelimitat minute, etc si internet. Si vei plati 80 de lei rata lunara a telefonului. Ceva la stilul ca dai 50 de lei telefonul lunar si cartela 30.

4 răspunsuri:
| modjolica a răspuns:

Nu, nu are legătură. Poți folosi câte telefoane vrei cu acea cartelă. Poți să îți schimbi telefonul liniștit

| Georgii1469452546 a răspuns:

Poti muta cartela. Abonamentul nu se leaga de cartela.