| petrovicimarius98 a întrebat:

Am un telefon LG Optimus Sol E7320 daca nu ma insel. L-am lasat acasa la bunica mea si ea s-a jucat pe el si a bagat codul de deblocare a telefonului gresit apoi mi-a cerut contul de gmail. Stiu contul de gmail perfect dar nu il accepta. Vreau sa mai zic ca nu sunt conectat la net pe telefon poate de aia nu vrea sa il primeasca? ce pot face in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| Servicetel a răspuns:

Salut, singura rezolvare in cazul tau este sa ii dai o resetare de fabrica, ATENTIE se pierd datele din telefon nr., poze, aplicatii, etc., Chiar daca iti cunosti datele de loghare nu le mai recunoaste din cauza ca au fost prea multe logari gresite introduse. Ca sa ii poti da resetare din fabrica si sa scapi de codul acela, urmeaza instructiunile oferite aici. http://www.hard-reset.com/lg-optimus-sol-e730-hard-reset.html

| petrovicimarius98 explică (pentru Servicetel):

Deci mersi mult, dar am rezolvat. Am bagat o cartele cu net in telefon, si dupa ce am primit mesajul cu setarile de la internet am bagat contul de gmail. A mers! Multumesc oricum meriti funda big grin!

1 răspuns: