| boss97 a întrebat:

Salut.Am un telefon Samsung galaxy grand neo,si am probleme cu aplicația messenger,cand sunt conectat la internet de pe cartela,pe date, nu imi vin mesajele, nu mi se incarca si imi tot arata "Waiting for network* desi eu am internet.Cred ca este ceva de la telefon, oare ce e de facut?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Waiting for network" indica faptul ca NU ai conexiune de internet de date.
Verifica in setari, daca nu este inchis transferul de date prin linia telefonica sau daca n-ai depasit Megabaitii inclusi in abonament /incarcare.
Si, evident, trebuie sa ai semnal bun la telefon.

| steffs a răspuns:

Poate nu iti merge netul de pe cartela