| Botez_Florin_2000 a întrebat:

Salut,am un zte_u n721 cu wi-fi cum as putea sa il conectez la modem sa am net pe telefon depe modem

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi!

POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc/laptop atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Traficul de net se plăteşte doar dacă foloseşti conexiunea de date 3G/GPRS.

Acest model de telefon ARE wi-fi; vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/zte_n721-4760.php

Intri în meniul telefonului la setări/conexiuni/wi-fi, dai căutare reţele şi o setezi pe cea de la tine din casă.

Toate cele bune.

| Botez_Florin_2000 explică (pentru bursuc001):

Eu caut ce coduri sa introduc in telefon de la modem

| bursuc001 a răspuns (pentru Botez_Florin_2000):

NU se introduc coduri...

Dacă ai modem în casă, atunci telefonul va detecta acel modem.

Dacă nu ai modem şi găseşte DOAR reţele codate/parolate ( de la alţi vecini ), NU ai cum să afli parola!