| Andrei_Dragos_1995 a întrebat:

Salutare
am internet de la infostrada nu pe cheie ci pe modem stau in Italia, cateodata ma conectez dupa telefon am un telefon (Sony xperia j) acum cateva luni cand ma bagam pe net cu telefonul nu mi se deconecta nu aveam probleme cu el, dar de acum cateva saptamani cand ma bag cu telefonul (depe modem ) se deconecteaza odata la 2minute si trebuie sa inchid dupa telefon wifii si sal redeschid pfff... ceva enervant va rog ajutati-ma SONY XPERIA J MARCA TELEFONULUI
DAU FUNDAAAAAAAA STAU PE TELEFON PE NET CATEODATA

1 răspuns:
| mariusmac85 a răspuns:

Salut.Am inteles ca In Italia Netul e chilipir pe acolo.ce viteza ai de net Download/UPLOAD? modemul are vreun soft care il instalezi in Calculator, ce modem ai? Si mie imi plac Sony Ericcson.Eu momentan am un Samsung Galaxy Fit, nu prea agreez eu astea pe tehnologie Touchscreen deoarece cred ca sunt mai mult pentru fete/femei deoarece ele au degetele mai mici si mai bine unse big grin Legat de problema ta.e Modem sau e Router si de care este? Da mai multe detalii unitate pe spatele la Modem/Router Daca nu merge asa.incearca sa il canezi de virusi.ai antivirus pe el si daca da.ce antivirus? poate aio vreo setare in telefon sau poate la modem care iti limiteaza accesul la internet sau poate In Italia au vreo tehnologie de iti limiteza netul. Sper ca te-am ajutat cu ceva(MARIUS)