| Alexandru444 a întrebat:

Salut.Anul acesta intru la liceu pe profilul Mate Info Intensiv
. Am inteles ca voi lucra anul acesta în C++.Si nu ma prea pricep.Cum as putea invata? Sa imi cumpăr carti? Și va rog sa imi spuneti de unde as putea descărca C++ pentru windows 7 și cum caut pe google?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite, spor la invatat

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

si c++ nu se descarca, c++ e un limbaj de programare, ce ai tu nevoie sa descarci este un IDE si un compilator

poti incerca Microsoft Visual Studio c++ express

| Kiwibibilă a răspuns:

Of of of...
O să iei informatica de la 0 în a 9-a, stai liniştit. Info nu se învaţă pe de rost acasă, ci logic şi ai nevoie de profesorul de la clasă.
Programul în care vei lucra se numeşte CodeBlocks.

| Kikoo a răspuns:

Nu-ti face griji, de regula profesorul o sa va ia de la 0, pentru ca stie ca nu toti au facut C++ in generala. Multa bafta!

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Nu iti face griji, in clasa a IX-a o sa va ia de la 0. Daca ai cunostinte sau prieteni care tocmai au terminat clasa a IX-a le poti cere caietele sau cartile dupa care au studiat.Sau daca gasesti, poti cumpara un memorator.
Succes!
Pa, pa.

| BB4Eva a răspuns:

C++ e doar un limbaj de programare, nu un program. Dar poti programa folosind acest limbaj in Microsoft Visual Studio, dar unul bun pentru incepatori este CodeBlocks. Si eu trec a 9-a, mate-info intensiv sau bilingv.

| criss8585 a răspuns:

Salut. Nu trebuie sa-ti faci griji. Daca ai posibiltati materiale apuca-te de meditatii si invata din toate puterile. Cat despre program poti folosi ca termeni de cautare: "Turbo C++" si "Visual C++". Seara frumoasa.