| adyay12794 a întrebat:

Salut as avea o intrebare si as vrea sa-mi spune-i cat de repede am sters din greseala o conversatie de pe whatsapp de pe o cartela de Romania cum po recupera conversatia?

12 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Vezi aici 3 metode:

http://www.whatsapp.com/faq/android/20887921

:-bd

| adyay12794 explică (pentru stlucian):

Da dar eu am Nokia c3.....nu iphone

| stlucian a răspuns (pentru adyay12794):

De ce NU spui!
În acest moment, nu există nici un proces pentru a recupera mesajele şterse pe Nokia S40.

Asta spune la Www.whatsapp.com/faq/general/21197296

Pot fi mutate pe alt tel.Cum citeste mai departe.
Atat stiu. Succes! :-bd

| adyay12794 explică (pentru stlucian):

Dar daca am un telefon android, pot sa le recopar? adica sa bag cartela intr-un telefon cu sistem de operare android, ce ziceti?

| stlucian a răspuns (pentru adyay12794):

Da.Explicatii in primul raspuns.
http://www.whatsapp.com/faq/android/20887921
Daca nu te descurci cu engleza foloseste google crome.
:-bd

| adyay12794 explică (pentru stlucian):

Nu inteleg nimic de acolo... explica-mi pas cu pas dac vreihappy

| stlucian a răspuns (pentru adyay12794):

Pas cu pas e cam greu ca nu stiu ce telefon vrei sa folosesti pentru recuperare dar cu PC-ul conectat la telefon poti folosi un program de recuperere a fisierelor de pe card sau memoria tel. "backup android".

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.appbackup

asta dupa ce schimbi cartela pe un tel. cu android.

Ar mai fi o solutie dar contra cost si fara batai de cap big grin

Faci o cerere scrisa la provider-ul de la care ai cartela(cosmote/Orange...) cu specificatia de a recupera SMS-urile/conversatiile sau cum se spune desfasuratorul lor.Atentie nu la numerele formate/primite.
Daca ai abonament sunt obligati sa-ti ofere aceste informatii!

thumbs up

| adyay12794 explică (pentru stlucian):

Folosesc un Sony xperia j, zi-mi cum sa fac pas cu pas, si cu programu ala cum merge? il descarc il instalez si dupa? dupa cum fac?

| stlucian a răspuns (pentru adyay12794):

În timpul procesului de instalare, vi se va cere pentru a restabili Istoricul de mesaj. Alege [pauzã] pentru a restabili lipsă chat-urile dvs."restore"

Decide ce fişier copie de rezervă doriţi să restauraţi.
Redenumiţi acest fişier de la "msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt" la "msgstore.db.crypt"
Instalaţi WhatsApp
Cînd asked la spre pauză, apăsaţi [pauzã]

Va fi acum posibilitatea de a vedea mesajele de restaurat. Dacă doriţi să reveniţi la restaurarea, pur si simplu schimba numele fişierului backup înapoi la ceea ce a fost, redenumiţi "msgstore.db.crypt.current" la "msgstore.db.crypt", şi urmaţi paşii din nou.

Acest fişier copie de rezervă manual vor fi salvate ca "msgstore.db.crypt" în folderul /sdcard/WhatsApp/Databases. Salvaţi acest fişier ca "msgstore.db.crypt.current" asa ca tine nu-l confunda cu alte fişiere de rezervă în timpul procesului de restaurare.

| adyay12794 explică (pentru stlucian):

Spune-mi cum as fac de pe un iPhone 4? da te rog Mai amanuntit...Mai in detailing!happy

| rafa1987 a răspuns:

Nu merge iti spun sigur ca stiu cineva care sa chinuit vreo 3-4 zile a tot cautat pe net si nimic happy