| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as dori sa știu și eu cum aș putea anula un abonament telekom. Am plătit 6 7 luni dar nu mai îmi convine ca are niște servicii proaste și am contract timp de 2 ani și vreau sa îl închid. Din ce am înțeles ca eu trebuie sa plătesc și lunile care mai sunt pana la 2 ani, dar nu mai vreau sa plătesc nimic pentru ce nu am folosit. Exista vreo metoda de a anula abonament fără sa mai plătesc și lunile care mai sunt pana la 2 ani? Abonament îl am pana în anul 2024 și deja am plătit 6 7 luni.

1 răspuns:
| mastadont a răspuns:

Conform legii nu ești obligat să plătești și restul de contract dacă nu mai ești mulțumit de serviciile lor și dorești să-l reziliezi. Faci o cerere de reziliere a contractului pe care le-o trimiți lor și în termen de 30 de zile sunt obligați să încheie furnizarea serviciilor. În cazul în care te pun să plătești amenință-i cu o reclamație la ANPC.