| Crissmatew a întrebat:

Salut
Am contract la telekom.
Pe scurt, am folosit serviciile lor doar o lună, după asta am plecat din tara si tot imi vin facturile de 4 luni. Nu vreau sa achit degeaba. Nu m-am folosit de servicii in aceste 4 luni.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Contractul zice că trebuie să "mergi" cu ei... luni. Renunți inainte de termen, ai niște penalități, vezi conttractul

| Andreeush a răspuns:

Nu ai folosit serviciile dar totuși ai un contract cu ei.
În momentul când ai decis să pleci din țară trebuia să te duci și la telekom și să reziliezi contractul cu ei.

| raicard a răspuns:

Contractul nu_i facut pe o luna, asa ca: esti obligat(a) sa platesti(pana la incheierea contractului)