| Georgeeeeeeeeee a întrebat:

As vrea sa îmi cumpăr un telefon și nu stiu care sa aleg dintre iPhone 6 și Samsung s7... Aștept răspunsuri

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Toata lumea care intreaba ce sa aleaga intre un iphone si un Samsung mi se pare asa aiurea.
Apple iPhone au un anumit sistem de operare, Samsung au altul, deja e o diferenta de la cer la pamant.
Samsung e o marca mediocra dar au si produse stralucite, galaxy s7 nu e neaparat unul din ele dar l-as alege mai degraba decat iPhone 6.
iPhone au limitari hardware, este din categoria telefoanelor intentionat incetinite pentru a oferi o autonomie mai mare a bateriei, deci va avea mult-cunoscutul "lag" pana si in home-screen doar ca sa tina bateria (1810 mAh in cazul iphone 6).
Daca nu vrei totusi sa arunci atatia bani pe un telefon (just saying, amandoua costa in jur de 1700-2000 de lei) poti lua un Samsung Galaxy C7 Pro sau C9 Pro care au specificatii foarte similare cu S7 la un pret mai mic.

O mica comparatie:

https://www.gsmarena.com/......mpare.php3

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu Samsung s8? diferenta nu e mare, daca ai banii sa cumperi s7 mai pui cateva sute de ron si cumperi s8 si garantat in urmatori 3, 4 ani nu o sa apara ceva care sa fie wow peste el

| Adry05 a răspuns:

S7

| Jorah a răspuns:

Le-am folosit pe amandoua dar nu pot suporta sistemul de operare Android (telf Samsung). Apple e cea mai buna firma in momentul de fata, cu cele mai multe castiguri, tu ar trebui sa le butonezi intr-un showroom pe ambele si sa decizi care-ti place mai mult.

| Sarcopt a răspuns:

Salut! Aş alege S7 că e mai performant dață de S6, acum depinde şi de norocul pe care îl ai la ele. Eu mi-am luat un S8 şi din prima zi am avut probleme cu tastatura, se apăsa singură şi nu puteam să scriu nici un mesaj şi căteodată rămănea blocat şi l.am dat retur şi mi.am luat un A5 2017 şi sunt foarte mulțumit de el. Baftă!