| x2gk9r a întrebat:

Salut...
As vrea un sfat
Merita sa iau un iphone 11 de la amanet cu bateria schimbata si la capacitate maxima sa arate -, sau un iphone se 2020 cu 91%?
Sfat va rog

10 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Bateria schimbata, de care anume? Daca este baterie genuine Apple, atunci e bine. Daca e bateria de aia luata de pe net, chinazarie nu stiu cit de bine sau cit o sa tina.
La banii cei aia, nu piti cumpara nici un iphine nou, indiferent care ar fi ala.
Ma refer iphone ce e la vinzare.Asa ca poti lua si de la amanet ce spui, dar atentie, sa verifici bine daca functioneaza, sa intrebi ce baterie au pus.

| x2gk9r explică (pentru relian):

Baterie din cehia de calitate buna mi-a zis ca e asemanator ca cea de la Apple

| relian a răspuns (pentru x2gk9r):

Daca aia zic, o sa vezi dupa ce o sa il folosesti, cum sta treaba.Dar macar verifica telefonul inainte bine, pune-i cartela, vezi cum se aude, cum se vede displayul ala, intra in aplicatii, pe net, sa te joci nitel sa stii ca nu-s alte probleme.

Tu hotarasti ce vrei sa faci, pe aici noi doar ne dam cu presupusu, nu avem produsul in fata sa spunem clar, da e bun, sau nu-i bun.

| KovacsB a răspuns:

Am ambele modele, 11 clar.
Nu te lua dupa snobii care zic ca sunt invechite, softul este acelasi ca la cele noi precum si celelalte functii.

| Lester23 a răspuns:

Nu

| ziustin a răspuns:

Dupa mine, niciunul. Prea invechite pentru 2024 aproape. Ce buget ai?

| x2gk9r explică (pentru ziustin):

Maine primesc un iphone 7 dar nu imi place 7 vreau 11 sau xs max sau 8 plus

| suntserios a răspuns (pentru x2gk9r):

In banii astia iti iei un telefon nou mai mult decat decent.

| ziustin a răspuns:

Eu la bugetul tau as lua asta : https://www.emag.ro/......D3TPTGMBM/

Snob este ala care isi ia un iphone de acum nu stiu cati ani, doar ca sa se dea mare ca are marul pe spate. Sincer eu as merge pe ceva nou cu garantie. Succes in alegere