| x2gk9r a întrebat:

Salut,as vrea un sfat.
De unde sa imi iau tel de la flip.ro sau amanet, de ex la un amanet am gasit un iphone 11 la 1400 de lei, e totul ok si doar bateria schimbata cu una din cheia de calitate.
Pareri?

12 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Flip e tot un fel de amanet doar că puțin mai safe(îl verifica la milimetru) in timp ce la un amanet oarecare nu prea sta cel de acolo sa îl analizeze in detaliu.
Poți lua de la amanet cu 1400 iphone-ul...tot e mai bine decât să îți iei țeapă de la un vânzător de pe olx

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

O spus ca le verifica si sa ma duc in magazin ii foarte de treaba m-a sunat

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Atunci ia-l cu încredere

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

Vreau o parere sa iau un iphone xr cu 83% sau iphone 11 schimbata bateria cu alta nu originala

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Mai bine 11, părerea mea

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

La flip pune baterii originale sau altele?

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Originale,din câte știu

| AurelAX a răspuns (pentru Hyperion7):

Vezi sa nu fie furat

| Hyperion7 a răspuns (pentru AurelAX):

Nu ebig grin

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

Nu stiu ce sa fac nu stiu de unde sa iau amanet dau flip

| AurelAX a răspuns:

Iphonul cui apartinea?

| x2gk9r explică (pentru AurelAX):

Celor de la amanet am vb cu omu la tel e ok totul e bine doar bateria schimbata