| AdyXtr a întrebat:

Salut,astăzi am întâmpinat o problema la tableta, când vreau sa instalez ceva îmi da eroarea "nu sa putut descărca din cauza unei erori 495"Cine știe?
Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Am cautat pentru tine cum se rezolva aceasta eroare si iata ce am gasit: (Dau copy paste ca Ponta ca mi-e cam greu sa scriu, abia m-am trezit din somn).

Du-te la Setări >> Management Application sau Apps >> deschise "Toate" apps
Din lista de aplicații Google găsi magazin Juca >> Clear date și Clear Cache
Din lista de aplicații găsi cadru de servicii Google >> Clear datelor și Clear Cache
Acum, instalați sau modificare aplicație din Google Play Store
Dacă tot nu au de lucru încercați să dezinstalați Google Play Store actualizati.

Metoda 2:
Du-te la setările de sistem >> Conturi >> Google >> elimina contul dvs. Gmail
Acum, de la setările >> Aplicații >> All> oprire Force, date clare și memoria cache pentru Google Play Store, cadru de servicii Google și Download Manager (ca în metoda 1)
Acum, din nou du-te la setările >> Conturi >> Google >> Adauga contul dvs. Gmail
Reporniți Android și apoi acceptați toți termenii Google și configurare setări Google
Rulați din nou Google Play Store și să actualizeze sau instala aplicația.

Ti-am scris cum a tradus google dar e usor de ghicit ce ai de facut.

| FLORINNN12345678910 a răspuns:

Da-i o resetare sa revina la setarile din fabrica ASA am patit si EU bft!

| AdyXtr explică:

La fel, tot eroarea asta îmi da.