| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut.
Azi am observat din fericire ca telefonul meu nu se mai incarca rapid, doar lent si se incalzeste in partea de jos tare rau. Incarcatorul care il incarca repede nu mai fuctioneaza si daca il conectez la pc nu merge, urmeaza sa il duc la servis grantie, de la ce ar fi putut fi, incarcator 30wati dar telefonul suporta doar 18 wati.
Xiaomi redmi note 7 luat anul trecut in septembrie.

3 răspunsuri:
| ALEXXXL19 explică:

Numește praf este curat deoarece folosesc un încărcător magnetic. Cred că a dat ceva din încărcător in telefon. Încărcătoru este mort. O sa trimit mâine adică azi solicitare că sa îl predau la garanție

| ALEXXXL19 explică:

Salut revin după ce l-am reparat. L-am trimis în garanție și mi-a fost reparat gratis. Sa ars placa subord placa unde e conectat mufa de încărcare

| AlexMh a răspuns:

Salut, cel mai probabil ai patit acelasi lucru ca si mine. S-a strans mizerie in slotul de incarcare de la telefon. Stinge-l, ia o scobitoare de plastic daca gasesti, in orice caz sa fie subtire si sa fie ceva non-conductiv, si zgarma 10-15 minute pe acolo pana vezi curat. Ar trebui sa se vada in spatele mufei culoarea telefonului. La mine a trecut de la rapid, la normal, la slow, gradual. S-a rezolvat asa. Bafta!