| Zzarazz a întrebat:

Salutare,am telefon, Xiaomi redmi note 7, azi am observat că cînd îl pun la incarcat se încarcă cu ecranul pornit, care poate fi problema? am intrat în setări da n-am putut rezolva.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

La tine e bine. Am avut un Nokia Lumia 520 care arăta că se umple simbolul bateriei când se încarcă; dar făcea asta și după 10 minute după ce îl scoteam de la încărcat. happy
Pe mine nu mă miră orice problemă ar apărea la orice tip de soft, fie că este la telefon, fie la pc.
Un hard reset (care se face din butoane cu telefonul închis) ar trebui să rezolve problema.
Eu am un Xiaomi Redmi Note 5 și nu am avut o astfel de problemă cu el. I-am dat și eu un hard reset, dar nu mai știu sigur de ce; parcă se blocase ecranul. Pozele le-am găsit pe toate în Google foto.

| Protegent a răspuns:

Intra in Setari--->Setari suplimentare.
Va trebui sa iti apara jos "Optiuni dezvoltator". Daca da, da clic pe el si sus ai un comutator pentru ele. Opreste-le de acolo.
Daca nu, iti sugerez o scanare cu un antivirus, precum ESET Mobile Security, ca nu cumva sa ai vreun virus instalat. Ulterior, daca nu merg niciuna, hard reset sau reparatie la un service autorizat.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Am acelasi telefon si nu am problema asta, dai o resetare si o sa fie ok