| TheTimeKiller a întrebat:

Salut/buna TPU! Am (avut) un telefon Sony xperia go dar s-a stricat touch-ul. Reparatul costa destul de mult si nu cred ca merita. Ma gandeam sa imi iau un telefon nou. Si ma gandesc ce telefon sa-mi iau pana in 1000 lei. Mi-as lua un telefon la mana a 2-a. Acum treaba e ca mi-as lua un iPhone 4s pentru ca imi place cum arata si cum se misca. Dar suna bine si un galaxy note sau s3.Am si tableta tab 2, deci nu o sa folosesc prea mult telefonul la jocuri. Dar pe Sony de exemplu, la inceput totul mergea rapid, dupa stateam 10 secunde sa deschid contacte/apelare si nu imi placea chestia asta. Acum, eu as prefera un s3 dar si asta are android si mi-e teama sa nu fie la fel...adica dupa o perioada de timp sa inceapa sa aiba lag.Am mai umblat pe iphone si stiu cum merge, imi place c se misca rapid si eu voi folosi doar facebook, messenger, youtube, 1-2 jocuri si mai mult pentru mesaje, apeluri. Ce imi recomandati? Eu vreau sa se miste rapid ca in prima zi. La IOS nu imi place doar faptul ca nu poti umbla tu in sistem ca la android, dar ar fi mai bine sa-mi iau iPhone pentru ca s-ar misca repede. Oare s3-ul sau note 1 se misca la fel de bine ca in prima zi dupa o perioada de 2-3 luni? Pareri?

10 răspunsuri:
| LivingLouder a răspuns:

I-ati S3 sau S4

| TheTimeKiller explică (pentru LivingLouder):

Geniule straight face, tu dai raspunsuri ca sa intri in top? Macar citeste intrebarea. Toti isi dau cu parerea dar nu aduc argumente. De ce? Si am spua pana in 1000 lei.

| TofanCristi a răspuns:

Poţi să îţi cumperi Allview!
IEFTIN, ANDROID, DUAL SIM.

| TheTimeKiller explică (pentru TofanCristi):

Pe mine ma intereseaza sa ma tina 2 ani faa sa fiu nevoit sa resetez tot in fiecare saptamana

| TofanCristi a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Eu am un Allview de 1 an şi nu are nici un punct. Şi folia mai este bună! Ai grijă ce alegi! happy

| TheTimeKiller explică (pentru TofanCristi):

Nu ma prea intereseaza cum arata. Ma inteeseaza cum functioneaza, sa nu se blocheze sa ma enervez xum am facut cu Sony. Oricum m-am gandit la aceste 2 telefoane pentru ca eu cam scap telefoanele si daca imi iau telefon o sa-mi iau si o husa pe masura ca sa nu-l aparg/crap/lovesc. Ma gandeam si la galaxy xcover sau un tel. Antishock dar daca iau asa ceva o sa aiba lag...e destul de greu sa aleg. Cred ca strag bani pentru un iphone 4s la mana a 2-a. Mi-as lua 4 dar...am inteles ca o sa-l scoata din fabricare si in locul lui va trece 5c.

| AsafteiAndreiDaniel a răspuns:

Un s1

| Lovwly a răspuns:

I-ati un Nokia lumia 520. Se misca foarte bine, are sistem de operare windows phone 8 (incomparabil mai bun decat androidul) si costa cam 700 lei

| alexgalatzi a răspuns:

Un LG Optimus 4X HD ar fi perfect.winking

| GreenLemon a răspuns:

Cand un telefon cu android incepe sa aiba lag ai putea sa ii dai resetare din fabrica. Iti salvezi aplicatiile si contactele in DropBox si o sa iti mearga ca la inceput. S 3 e bun, ai putea sa iti iei S 3 Mini daca vrei telefon nou. Mie nu prea imi place iPhone dar stiu ca telefoanele celor de la Apple nu au lag si nu se blocheaza.