| Junior1234 a întrebat:

Salut.Cand vroiam sa ma conectez la pc cu telefonul prin cablu de date ma dadea direct la USb mass storage ca sa dau connect.Si acum im apare USB PC connection si am acolo Media device(MTP)-Camera(PTP). Cred ca am umblat din greseala la vreo setare daca stie cine cum sa scot sa imi apara direct USB mass storage

1 răspuns:
| Tavy201 a răspuns:

Din cate inteleg eu din ce ai scris cu MTP si PTP e vorba de un Android 4.0 sau 4.1.
Daca vrei sa te conectezi sa descarci in el (muzica, filme, poze etc.) trebuie sa selectezi PTP si pur si simplu sa astepti 1-2 minute.