| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre telefonul Allview H2 Qubo? Are procesor Cortex A7 Quad Core 1200 Mhz, Ram 512 MB, Android 4.2 ( Jelly Bean Plus ), Camera 5 mp,blitz, rezoluție video 1280/720.,tip display - TFT; Rezolutie (pixeli):480 x 854, diagonala display 4.5. Ce spuneți,eu nu mă pricep la toate componentele? Merită să-l cumpăr? Se mișca ok în aplicații, având în vedere că are 512 mb ram,dar un procesor ok? Mulțumesc, ofer fundă!

Răspuns Câştigător
| Apocaliptic a răspuns:

La cat costa, e foarte bun. Putea avea mai mult RAM, un unghi de vizualizare mai mare si o baterie mai buna, dar pentru ca e TFT cu 16mil. culori, se vede bine si nu consuma la fel de mult ca la Amoled. Merita. Naspa ca in ciuda faptului ca are o baterie de numai 1800mAh, e gros, butucanos si greu, chiar greu.
Penrtu ca are Quad-Core si android 4.2, e posibil sa-ti mearga toate jocurile care nu-ti cer RAM de 1GHz.

| anonim_4396 explică (pentru Apocaliptic):

Mi se pare destul de elegant. Nu am mai cumparat produse Allview, nu știu daca sunt de încredere.

| Apocaliptic a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt ca si la iPhone(la incredere). Dar e destul de posibil sa iti dea putin lag, iar daca ti se strica ceva, din cate am auzit, trebuie sa dai comanda de piese de schimb.
La 700 lei iti iei E-Boda Eruption V200, e mai bun.

7 răspunsuri:
| J0nas a răspuns:

Mie mi se pare rezolutia mai mica. Din cate stiu telefoanele Allview cam au lag. In rest e ok. Din ce vad in specificatii poate va veni si un upgrade la 4.3 sau de ce nu, la 4.4. Funda?

| CarnaciorulVesel a răspuns:

Allview e made in china.Ia uita-te aici putin... https://www.google.ro/......ps?/search

| Apocaliptic a răspuns (pentru CarnaciorulVesel):

Si Samsung e made in China.

| anonim_4396 explică (pentru Apocaliptic):

Da,și ce zici, să-l cumpăr sau nu? O altă variantă ar fi Samsung Galaxy S7562

| Apocaliptic a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, si uite ce m-a motivat sa iti zic asta:
http://www.youtube.com/watch?v=Ue2mG2zOfPg