| Eduard196 a întrebat:

Ce parere aveti despre telefoanele Allview? Vreau sa imi iau un telefon nou, iar ca raport specificatii/pret sunt foarte bune. Ce parere aveti cei care ati folosit?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sotia mea a avut un Allview V1 Viper de cand a aparut. Deabia am facut-o sa-si ia un telefon nou anul asta. Nici nu mai avea memorie. Asta a convins-o sa-si cumpere altul.

| gabicoo a răspuns:

Nu recomand. E o mare teapa.
Produs " românesc" laughing De fapt chinezarii ieftine rebranduite.
Componente de proasta calitate, materiale ieftine, bateria garantata doar un an, fara suport tehnic.
Daca nu ma crezi mergi in orice service GSM, spune-le ca ai un telefon Allview, ca vrei sa vii cu el la reparat si vezi ce reactie au.
Daca vrei un telefon bun mergi pe branduri consacrate de ex. Samsung.

| MihaelaDart a răspuns:

Am un Allview viper s, dupa 6 luni au inceput probleme, purici pe display cand se supraincalzeste, a inceput sa mi se pateze displayul pe margini, se stingea si se aprindea cand vroia el... sincer, eu abia astept sa mi-l schimb. Il am cadou de la parinti de 1 an si ceva desi nu l-as recomanda nimanui.
Mai bine te-ai axa pe Samsung j5, Huawei, HTC, Xiaomi, gasesti la fel calitate pret si mult mai bune decat Allview

| Bogdan70001 a răspuns:

Asa sunt romanii in loc sa-si sustina produsul il critica...nu zic ca Allview este eu firma precum Samsung, Huawei sau Xiaomi, dar nici atat de rau cat auzi.Multi de aici puncteaza decat aspectele negative ale telefonului si nu pe cele pozitive
De ex Allview X5 Soul este chiar un telefoan extraodrinar, cu un raport pret calitate ok
Si nu, NU am Allview

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea bună. Studiază și un Xiaomi.

| AlexDarius3 a răspuns:

Am avut unul şi s-a stricat din prima lună laughing.

| Eduard196 explică:

Eu am un Allview x3 soul lite si ma declar multumit de el. Aplicatiile merg bine, isi face treaba, e ok. Nu cine stie ce dar nici eu nu il folosesc pentru cine stie ce aplicatii. Si nici cine stie ce jocuri. Ideea e ca voiam si alte pareri ca sa stiu daca continui cu Allview sau nu

| Eduard196 explică:

Detii unul?

| Vali215 a răspuns:

Am avut Allview. La telefonul asta specificatiile sunt cam false. Telefonul meu atunci avea in jur de 8 megapixeli dar in niciun caz nu vedea de atat, la fel si cu memoria. Nu prea iti recomand. Daca ai posibilitatea cumpara de la alta marca.

| Cutezătorul4k a răspuns:

Eu nu prea as recomanda Allview, o sa functioneze bine vreo 2-3luni dupa care vei avea lag, crash etc. btw ce buget ai?

| Maria209 a răspuns:

Da sunt vune dacă ţi-l iai doar pentru a telefona, mesaje etc. Dacă vrei o cameră bună, procesor de calitate, în general un telefon smart ia-ţi un iphone începând de la 6 sau dacă nu ai posibilitate samsungurile sunt foarte bune(din modele noi şi moderne). Oricum un telefon merită o investiţie. Sfatul meu : pentru a da sunete şi mes e bun Allview, dacă vrei ceva smart, alege ceva mai modern.

| mga1000000 a răspuns:

După părerea mea, recomand Huawei - ul ca preț/calitate

| imbecilRemarcabil a răspuns:

Am un Allview din 2014. Inca il folosesc (nu, nu-s sarac dar pur si simplu n-am nevoie de altul). Pana in momentul asta sunt foarte multumit de el fiindca isi face treaba. E cam vechiut, dar merge destul de bine pe majoritatea aplicatiilor (sa n-ai pretentii la jocuri noi) si nici nu i-am schimbat bateria. Recomand.