| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut,ce telefon să aleg dintre Realme 6s și Xiaomi redmi 9(ambele 64Gb/4Gb RAM)?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-l pe al 2-le că de primul nu cred că a mai auzit cineva...

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru sierra1):

Sincer până acum puțin timp eram reticent asupra acestor eleroane chinezești, insa raportul calitate preț le fac sa se impună pe piata, spre exemplu ele costa până în 700 lei, iar acele specificații de-abia dacă le găsești pe un Samsung de la 1300lei+

| sierra1 a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Atunci ia-l pe primul!

| LPCTSTR a răspuns:

Ia-l pe cel pentru care raportul calitate/pret iti surade.

| DeyCj a răspuns:

Recomand Xiaomi Redmi 9. I-am cumpărat logodnicei unul acum 4 luni, şi nu are probleme cu el.Vine cu folie aplicată pe ecran şi bumper spate, din fabrică.Are Android 10, se mişcă repede, sună tare, şi e un raport calitate/preţ excelent(sub 1000 de lei)

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru DeyCj):

Pozele cum sunt? Cum se mișcă în timp ce îl soliciți mai mult?(spre exemplu:jocuri, video, aplicații multiple deschide etc?)

| DeyCj a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Ea e foarte mulțumită de telefon.Se și joacă pe el, pozele le face bine.Singura problemă ce o are e că stă cam prost cu semnalul, dar depinde și de rețea.