| Lupchian_Razvan_1997 a întrebat:

Salut, ce trebuie sa fac daca telefonul meu mobil s-a blocat si cand dau sa il resetez imi apare FTM?

1 răspuns:
| Ciprian996 a răspuns:

Salut. ce sistem de operare are telefonul tau?, daca e cu android trebuie sa intri in modul recovery, de exemplu opresti telefonul apoi ii scoti bateria si o pui la loc, apoi tii apasat pe butonul de aprindere si butonul de volum sus sau jos sau butonul hom, de exemplu cum are Samsung galaxy. dar sa stii ca orice tip/marca de telefon difera aceasta metoda. daca telefonul e cu este cu android incearca pana intri in recovery mod, si daca reusesti dai pe "wipe data/factory reset". bafta