| MarianAlexandru22 a întrebat:

Salut colegi TPU. Vin și eu cu o problema legată de contractul meu telekom. De câțiva ani buni sunt client TELEKOM ( am fost doar televiziune și internet). Deci acum mulți ani am prins o oferta (pe atunci nu se numea TELEKOM). Oferta constă in Internet prin cablu cu router wifi și televiziune cu antenă și un receiver. Toate astea costau pana anul trecut (2016) 59 lei. Ei bine, in toamna anului 2016 am primit un apel cum ca dacă vreau un telefon și o cartela pe abonament, spunându-mi condiția ca trebuie sa plătesc în plus pe lângă 59 lei încă 30 lei timp de un an. Mi-au trimis telefonul un A5 Ready care costa la liber 250 lei ca doar la 30 lei pe luna telefon+ plus cartela nici eu nu ma gândeam sa îmi trimită cine știe ce. Acum vine și "întrebarea". Cum procedez sa plătesc la fel ca înainte 59 lei având in vedere faptul ca nu mai e mult pana se împlinește acel an. Ma vor suna ei? Sau ce trebuie sa fac?
Va rog sa ma ajutați. Ofer funda. Mulțumesc foarte mult!

3 răspunsuri:
| Ronny22 a răspuns:

Din moment ce ti-au spus ca vei plati 30 de lei in plus timp de un an, atunci la sfarsitul perioadei propriu zisa acei 30 de lei nu va mai trebui sa ii platesti

| MarianAlexandru22 explică (pentru Ronny22):

Și ma gândesc ca îmi vor Închide și cartela, automat, nu?

| Ronny22 a răspuns (pentru MarianAlexandru22):

In mod normal nu. Cel mai bine ar fi sa mergi sau sa suni la ei si sa intrebi detalii despre acei 30 de lei in plus.