| evelin123 a întrebat:

Contul de Facebook al unui prieten de al meu a fost hackuit printr-un link. La rândul meu am primit acel link in care ma păcălea ca este ceva despre mine. Eu am căzut in capcana și am accesat link-ul, introducând-mi parola și email-ul de Facebook.

După doar câteva zile de la chestia cu link-ul, o prietena de pe Facebook mi-a trimis un mesaj in care ma intreba care-i treaba cu link-ul care s-a trimis singur de pe contul meu către alte persoane. Eu am încerca sa-i răspund dar atunci acel hacker m-a delogat de pe Facebook iar acum nu mi-l pot accesa.

Eu pretind sa cred ca acel hacker mi-a schimbat id-ul cu al lui. As fii foarte incantata dacă a-ți putea sa ma ajutați la recuperarea contului meu. Va mulțumesc! Apropo, dau fundița celui mai util răspuns.

1 răspuns:
| MrSnow a răspuns:

Ai o șansă dacă ai introdus și un număr de telefon și el să nu îl fi schimbat, dar dacă ți-a schimbat id-ul, cam e pierdut contul tău
Creează unul nou și roagă prietenii să dea report la cel vechi