| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Salut, cum as putea sa renunț la un abonament de exemplu telekom mai devreme? Din auzite am înțeles ca dacă ei îți cresc abonamentul poți sa îl reziliezi oricând ca eu in ultimele luni plăteam odată 120/127/130/128 varia de la luna la luna. Aștept păreri

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Platind toate ratele care ti-au mai ramas, poti sa ceri terminarea contractului.
Sumele sunt diferite pentru ca vorbesti/ consumi diferit in fiecare luna, ceea ce-i normal, atata vreme cat planul tau nu este unul scump, care sa-ti dea "unlimited calls and data:.

Bula
| Bula a răspuns:

Tu ai platit in functie de cursul Euro.
Poti renunta la contract daca nu mai ai nici o obligatie contractuala fata de ei.
Asta inseamna ca nu ti-ai luat vreun telefon, TV, calculator etc. la pret de "promotie", cu conditia sa le fii client contractual pe un timp stabilit anticipat (1 sau 2 ani).
Daca ai inca obligatii, atunci va trebui sa le achiti, impreuna cu ratele ramase + o taxa de penalizare.
Evident, si abonamentul pentru luna curenta trebuie achitat.

| Bizon95 a răspuns:

Abonamentul e in euro, nu in lei, din ce ai postat tu a si scazut odata (130/128)