| maphiotul a întrebat:

Salut.
Cum pot ști daca telefonul meu (Samsung s10+) rezista sau suporta Amperaj 3 A de la o baterie externa?
Mersi

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dacă ai aruncat cartea tehnică a telefonului...
Sună sau trimite un e-mail către Samsung Romania cu întrebarea ta.
Dacă știi instrucțiunile aparatului, atunci nu-i da nimic mai mult; mai ales că bateriile de la Samsung sunt sensibile la explozii.

7 răspunsuri:
| contanonim24 a răspuns:

Ammm,nu prea stiu ce sa zic, dar din informatiile gasite despre Samsung s10+ am aflat ca are 4100mAh, 8/12GB RAM(Exynos 9820), 16 MP(2160 p) si 6.4"(1440x3040 pixeli) … nu stiu daca te am ajutat dar sper sa iti fie de folos :3

| maphiotul explică (pentru contanonim24):

Mersi oricum pentru interesul tau
Le stiam astea dar nu ma ajuta sad

| maphiotul explică (pentru anonimg):

,,Dacă știi instrucțiunile aparatului"
Dacă...dar nu le știu
Si cartea de unde? ca l-am luat de ocazie

| UserRo10 a răspuns:

Poti pune orice baterie externa ai. Chipul de incarcare iti va limita incarcarea la cat poate duce telefonul. Daca ai activat fast charge cred ca tine 3A

| maphiotul explică (pentru UserRo10):

Are fast charge telefonul
Trebuie sa il activez?
De unde, cum?

| UserRo10 a răspuns (pentru maphiotul):

Mergi la intretinere dispozitiv, baterie si jos ai mai multe setari pentru baterie. Cauta pe Youtube

| maphiotul explică (pentru UserRo10):

Ok,am gasit si am dat pe incarcare rapida
Da esti sigur 100% ca nu are nimic daca il bag la 3 A?