| lobont98 a întrebat:

Daca ma duc la Orange si imi fac un abonament Delfin5 pot sa il fac in asa fel in cat sa nu pot face cost suplimentar. Adica sa imi fie blocat sa trensfer euro sau sa sun daca numai am minute?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Nu exista un serviciu care sa restrictioneze accesul la serviciile Orange dupa terminarea resurselor de pe un abonament. In cazul in care pierzi sau iti este furat telefonul, poti sa suspenzi temporar numarul de telefon, pana cand vei intra in posesia altei cartele (detalii aici http://www.orange.ro/......in_src/1).
O zi buna
Orange Helpers

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi aici. Daca te incadrezi in acele minute si sms-uri nu vei avea costuri suplimentare:http://www.orange.ro/abonamente-de-voce/delfin/delfin-5/

| RS4 a răspuns:

Daca se intampla asta, sa ti se fure telefonul, suni la Orange si raportezi acest lucru, iar ei iti blocheaza abonamentul! bafta!

| lobont98 explică:

Ma eu am pus intreabrea aceasta ca in caz de cineva imi va fura telefonul sau il voi pierde sa nu poata sami consume euro cu nemiluita.

| Alexandru2554 a răspuns:

Pai daca nu mai ai minute sau mesaje si vorbesti sau trimiti mesaje te trece pe cost suplimentare n-ai cum sa faci decat sa iti reincarci cartela odata pe luna.Si nu se poate bloca daca nu mai ai munute te trece pe cost suplimentar.