| papuciirupti a întrebat:

daca mi se strica un telefon de marca Samsung si e luat de la Vodafone, de ce am nevoie la garantie?
trebuie neaparat buletinul sau pot folosi o copie dar nu copia de pe buletinul meu pentru ca telefonul e luat de alta persoana...
ce parere aveti despre acest anunt?
http://olx.ro/oferta/vand-samsung-s5-neo-sigilat-cu-gara ntie-ID5PwPa.html

2 răspunsuri:
| Chivoiu_Emanuel_1993 a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa iti dai adresa de email sau numarul de telefon iar telefonutl trebuie sa il pui in cutie( de preferat cea originala) cu toate accesoriile sale ( casti, incarcator si cablu USB). Cat despre anuntul cu S5 Neo mi se pare un pret bun dar parca desrierea e un pic stranie din punctul meu de vedere chiar daca se zice ca cutia e sigilata. Eu zic sa te intalnesti cu cel care vinde telefonul inainte sa il cumperi si sa il lasi sa te lase ( da stiu ca am o exprimare destul de nasoala) sa testezi un pic telefonul. Iar daca te lasa, inainte de a te intalni cu el uitate in vreun magazin la acest telefon si tinel in mana, uitate bine la detalii si incearca sa retii cat mai multe. Iar daca modelul pe care til prezinta vanzatorul nu prea seamna la acele mici detalii cu cel din magazin iar nici greutatea nu e la fel de mare atunci nu cumpara acel telefon pentru ca e mai mult ca sigur o chinezarie foarte ieftina cu care unul incearca sa te pacaleasca. Funda?

| papuciirupti explică (pentru Chivoiu_Emanuel_1993):

Pai mi-a zis ca are bon fiscal de la Vodafone cu imei
etc
tot la asta ma gandeam si eu ca sa nu imi iau teapa...
ma duc cu unh coleg care se ocupa cu din astea (are s5 el) si verific si imeiul inainte sa ii dau banii laughing
am asa un sentiment nasol, dar nu stiu de ce